Školní události - Skvělé výsledky

Okresní atletiku letos ovládli žáci za ZŠ Salmova.

Vynikající „stříbrný“ výsledek i v krajském kole.

Štěpán Jedla nejrychlejším sprinterem na Jižní Moravě.

V okresním kole Poháru rozhlasu v atletice základních škol, konaném ve dnech 16. a 17. května v Blansku, zvítězili v kategoriích mladších i starších žáků chlapci ze ZŠ a MŠ Salmova Blansko.  Tým starších žáků získal medaile ve většině disciplín. Nejrychlejším sprinterem okresu (zvítězil i v kraji) se stal Štěpán Jedla. Na nejdelší trati 1 500m zvítězil Michal Kohoutek. Jedla s  Filipem Ščudlou brali medaile i ve skoku dalekém. Michal Komprda úspěšně bodoval ve sprintu a byl spolu Richardem Manouškem i členem vítězné štafety na 4x60metrů. Juříček a Kabeš získali pro tým body ve vrhu koulí. Ve výškařském sektoru byl bronzový Manoušek a další body přidal za své skoky Michal Šebela.

Vítězný tým mladších žáků se opíral o výkony Ondry Bužíka, Viktora Manouška, Dominika Špačka. Matěje Musila, Lukáše Konupčíka, Jana Jarůška a Ondry Zajíce.

Vynikající výsledky chlapců doplnili čtvrtými místy v okrese družstva mladších a starších dívek.

Krajské kolo v Břeclavi, konané 22. 5. přineslo „Salmovákům“ nejlepší umístění i bodový zisk v atletické historii školy. Vítězná atletická škola z Břeclavi byla nakonec bodově třetí v celé ČR. Stříbro ve štafetě, nejrychlejší čas Štěpána Jedly ve sprintu a další skvělé výkony ostatních členů družstva na hranici osobních rekordů znamenaly druhé místo v celkovém hodnocení jihomoravských škol. Vítězný tým ze Salmovky byl složen převážně z chlapců, kteří se ve škole věnují baseballu. Výsledky v rychlostních, silových i vytrvaleckých disciplínách ukázaly, jak všestranná je příprava v tomto sportovním odvětví.

Mladší žáci ve vyrovnaném souboji škol, většinou zaměřených na atletiku, skončili sedmí.