Školní události - Škola v přírodě

Čtvrťáci opět v Soběšicích.

I v letošním školním roce navštívili žáci 4. ročníků ZŠ Salmova začátkem června Lipku - školské zařízení pro environmentální vzdělávání na pracovišti Jezírko v Brně-Soběšicích.

Program byl zaměřen na téma Voda - pramen života. Probíhal nejen na pracovišti samotném, ale i v okolním terénu. Během programu děti získaly přehled o měnících se ekologických podmínkách vodního prostředí, prozkoumaly působení člověka na vodu v krajině. Vydaly se po stopách potůčku, zakusily úskalí mokřadel. Samy si vylovily a určily podle klíče vodní živočichy. To vše ve vodách stojatých, ale i tekoucích pod vedením odborných lektorů. Dílčí úkoly ve skupinkách děti samostatně zpracovávaly na konkrétní prožitá témata.

V celém areálu střediska vládla pohodová pracovní atmosféra. Děti se vrátily nejen plné dojmů a nových poznatků z přírody, ale i vzájemných vztahů mezi sebou, které v běžném školním prostředí neprožijí.

Zaměřením ekologické výchovy, pozorování přírody a jejich zákonitostí, dává škola základy pro potřebné životní hodnoty "umět žít v souladu s přírodou".

třídní učitelky Mgr. Lada Přikrylová, Mgr. Kateřina Forejtníková

FOTOgalerie