Školní události - Pohádky o knoflících

POHÁDKY  O  KNOFLÍCÍCH

Myslím, že každý z nás někdy ztratil nějaký ten knoflík. Každý se ho pokoušel někdy přišívat. Každý  někdy honem honem hledal, který knoflík rychle chytnout, potkal-li někde kominíka, aby měl štěstí. Ale určitě ne každý zná nějakou pohádku o knoflících.

Ty naše knoflíkové pohádky jsou společným dílem žáků 6. a 9. ročníku.

Nejprve šesťáci v hodinách základů komunikace pohádkové příběhy o knoflících vymýšleli. Každý si vylosoval jiné téma, a tak máme příběhy opravdu různorodé. Například o knoflíku, kterému bylo stále zima, který se ztratil, který se bál injekcí, který se učil vařit, který se účastnil soutěže krásy, který se učil lyžovat, který si přál k Vánocům kolo, který studoval cizí jazyky, který byl na výletě v Praze, kterého tlačila bota..…

Deváťáci ve cvičení z českého jazyka prováděli tzv. korekturu. To znamená, že text opravovali po stránce jazykové i slohové.

Pak přišli na řadu opět šesťáci. Coby ilustrátoři malovali k pohádkám obrázky.

Celkové výtvarné podání – jistá prezentace, kterou si můžete přijít prohlédnout na chodbu k počítačové učebně, je dílem jak žáků 6. ročníku, tak žáků ročníku 9.

Mgr. Vlasta Plchová

FOTOgalerie