Školní události - Podzimní autorské čtení aneb pohádky o kaštanech

Taky už jste si všimli, že ráno bývá mlhavo, že nám stromy mění barvu, že vítr honí po chodnících zlaté a červené listí, že na zem padají první kaštany, že děti vyrábějí draky a pak netrpělivě čekají , až bude foukat… To k nám přichází podzim.

Vloudil se i do hodin češtiny. A vznikly moc pěkné pohádkové příběhy, plné fantazie, napětí, nečekaných rozuzlení….Plné kouzel, přátelství, pomoci.

Například o kaštanu, který se bál výšek, kterého tlačily boty, který se chtěl naučit hrát fotbal, který vyhrál soutěž v kráse, který si přál k Vánocům červené kolo, který pořádal závody v jízdě v ořechových skořápkách, který měl rád čokoládu…

A že to jsou příběhy opravdu  úžasné, to tvrdily i děti z druhých tříd, kterým své texty přišli přečíst sami autoři, žáci 9.A. Kluci i holky seděli jako myšky, na deváťácích mohli oči nechat a mnozí poslouchali doslova „s otevřenou pusou“.

Mgr. Vlasta Plchová

FOTOgalerie