Školní události - Žáci 2. B píší o planetáriu

Ze sešitů se dá vyčíst jejich nadšení, a že se jim exkurze líbila. Musím svoje malé spisovatele pochválit, že jsem jejich práce skoro nemusela opravovat.

Valentinka Bernátová

V pondělí jsme se neučili, místo vyučování jsme byli v planetáriu. Viděla jsem mnoho zajímavých věcí. Nejvíce se mi líbilo promítání hvězdné oblohy, na které jsme pozorovali souhvězdí jako třeba Velký vůz, Lev, Velká medvědice….Také nám pouštěli film, který se jmenoval návštěva z vesmíru. Na konci jsme si mohli koupit něco na památku.

Kubík Tesař

V pondělí 7. Května jsme jeli do planetária v Brně. Nejprve jsme se nasvačili. Potom jsme sledovali film o mimozemšťanovi. Moc se mi líbilo pozorování hvězdné oblohy- Koupil jsem si tam dva kameny – křišťál a celestýn.

Gábinka Kotasová

V planetáriu v Brně jsme si připadala jako v doopravdickém vesmíru. Byl to můj nejkrásnější zážitek. Viděla jsem hvězdy, planety a meteority. Moc se mi to líbilo a všem bych přála takový výlet zažít.

Matýsek Smola

V pondělí jsme byli v planetáriu v Brně. Promítali nám příběh Návštěva z vesmíru. Byl o dvou bratrech Lukášovi a Martinovi. Setkali se s mimozemšťanem a dozvěděli se hodně o vesmíru. Bylo to hezké.

Martinka Titlová

V pondělí jsme s naší třídou navštívili planetárium. Tady nás čekalo zajímavé povídání o vesmírných tělesech a pojmenováváni planet. Viděli jsme model mapy hvězdné oblohy. Nejvíc se mi líbily hvězdy na stropě, pohádka a obchůdek. Výlet byl moc hezký.

Verča Zvěřinová

V pondělí jsme jeli do hvězdárny do Brna. Nejvíce se mi líbilo, jak nám promítali pohádku o mimozemšťanech. Také se mi líbilo promítání hvězd. Koupila jsme si pohlednice, brýle na Slunce a mapu k určování hvězd. Přijela jsem plná zážitků.

Pavlík Kintr

V pondělí jsme byli se třídou v Brně. Zde jsme navštívili nově opravené planetárium. Nejvíce mě zaujala hvězdná obloha ve velkém sále, kde nám promítali krásnou pohádku.

FOTOgalerie