Školní události - Kouzelný talisman

Anna a Niko jsou děti jako každé jiné. Sourozenci, kteří se občas pohádají a lezou si na nervy, ale jinak se mají rádi a váží si jeden druhého.

Mají tetu. A ta už není jako každá jiná. Je neobyčejná, záhadná, zahalena tajemstvím. Možná kouzelnice? Kdo ví…

Její narozeninový dárek pro Annu, kouzelný váček s bylinkami, jakýsi kouzelný talisman, odstartuje nevšední dobrodružství.

Co všechno děti zažijí, se můžete dočíst v knize Ivy Procházkové – Konec kouzelného talismanu.

S Annou a Nikem se seznámili i žáci 6. ročníků (v hodinách základů komunikace).

Měli tu možnost, podílet se na tvorbě příběhu. Vyzkoušeli si, jaké to je, být někým jiným.  Vystupovali  v různých rolích a jednali jako postavy. Vymýšleli  dialogy k různým situacím. Tvořili fotografie (ze svých těl) k jednotlivým okamžikům v příběhu. A dokonce rozehrávali jednoduché etudy.

Klobouk dolů!!! Žáci 6.B byli výborní!!

Koukněte na fotky!!

Co mě nejvíc těší, že se přihlásilo deset dětí, kteří si chtějí knihu přečíst. (Dokonce si už sestavily i pořadník). Získat dnešní děti, které velmi málo čtou, pro četbu knihy, je mnohdy úkol vskutku nadlidský!

Mgr. Vlasta Plchová

FOTOgalerie