Školní události - eTwinning

GRATULACE! – ocenění PROJEKT MĚSÍCE ve Španělsku

Od září loňského roku se žáci 6.B třídy s paní učitelkou Kašpárkovou zapojili do projektu eTwinning. Společně s kamarády ze španělského ostrovu La Palma a Slovenska vytváří projekt s názvem eTwinning tourist in 5star hotels (etwiningový turista v pětihvězdičkovém hotelu).

Máme velkou radost, že tento náš společný projekt získal minulý týden ocenění Projekt měsíce v naší partnerské zemi.

Každý si ušil či jinak vytvořil svého turistu, který poté cestoval nejprve do španělské školy a a dále do slovenské, kde trávili spolu se svými hostiteli společné chvíle, navštívili zajímavá místa a plnili různé úkoly.

I naši žáci, jako správní hostitelé, uvítali slovenské a španělské turisty a každý z pěti týmů pro ně postavil hotelový komplex, ve kterém si předem každý rezervoval místo prostřednictvím programu voki.com (samozřejmě v angličtině).

V průběhu celého školního roku žáci v hodinách angličtiny postupně plnili různé úkoly. Většinu z nich v PC učebně s využitím moderních informačních technologií. Tyto úkoly byly propojeny s aktivitami, které předtím žáci zpracovávali či jinak absolvovali. Tímto způsobem mohli získat hvězdy (stars). Za tři červené hvězdy dostali vždy jednu hvězdu zlatou a těch mohli získat maximálně pět. Je před námi ještě poslední hra (kvíz), který rozhodne, který tým jako první získá těchto pět hvězd a bude tak celkovým vítězem. Doufám, že s výsledky budeme všichni spokojeni.

Mgr. Daniela Kašpárková

FOTOgalerie