Školní události - Já a televize

Televize je nedílnou součástí našeho běžného života, dětí nevyjímaje. Právě ty před televizní obrazovkou tráví mnohdy hodiny času.

Já a televize – tak je nazván  projekt, který probíhal  v hodinách předmětu základy komunikace ve třídě 6.A.

Povídali jsme si, co kdo v televizi rád sleduje, jaké pořady si vybírá, na kterých televizních kanálech… Kdo z herců a hereček patří mezi oblíbené… Který film z poslední doby koho zaujal…Zda ještě sledují pohádky… Kolik času u televize tráví…Jestli se dívají na některé pořady tajně…

Mezi žáky proběhla anketa o nejsledovanější televizní pořad. O první příčku se, k mému překvapení, dělily  Comeback s Animáčkem.

Děti si zahrály na novináře. Tvořily anketní otázky. A potom jako přímo v terénu coby novináři oslovovali kolemjdoucí , ptali se, zaznamenávali odpovědi.

Některým dětem se velmi povedly tzv. televizní koláže, které měly ukázat vztah každého k televizi a jejím pořadům. Koláže jsme se potom  učili i tzv. „číst“.

Ty výtvarně nejzdařilejší jsou umístěny na chodbě u učebny PC. Přijďte se podívat, co šesťáci v televizi sledují.

I poslední (čtvrtá) hodina byla „televizní“. Žáky čekal malý znalostní test z pohádek, v nichž hrála Libuše Šafránková. A následovala  práce s novinovou zprávou, týkající se současné výstavy kostýmů z pohádky Tři oříšky pro Popelku v německém zámku Moritzburg, kde se pohádka, věřte nevěřte, již před devětatřiceti lety, natáčela.

(Vedle prací šesťáků jsou na chodbě umístěny i práce žáků 8.B, kde probíhal podobný projekt.)

Mgr. Vlasta Plchová

FOTOgalerie