Školní události - LVK

Lyžařský kurz Soláň 2012

14. ledna jsme se vydali na dlouho očekávané hory. Ráno jsme u ZŠ Salmova nabalili všechna zavazadla do autobusu a vyrazili směr Soláň. Tam nás čekaly závěje sněhu a pěkně vytopené chatky a chata Moravia. Za hustého sněžení jsme se rozdělili do 3 družstev a ani jsme nemohli dospat, co bude zítra.

Sněží! Za hustého sněžení probíhalo lyžování v neděli i v pondělí. Padalo se jak do peřinky. Ti zdatnější si vyzkoušeli jízdu v prašanu. Je báječné, když se vám valí sníh kolem kolen a malujete vlnovky po celé sjezdovce. Užívali jsme si, celý týden jsme měli sjezdovku jen sami pro sebe.

Ve středu jsme si vyzkoušeli výlet na běžkách. Chvilku se na nás usmívalo i sluníčko, když jsme procházeli zasněženým ztichlým lesem. Zachumlané smrčky choulily větve nad závějemi sněhu. Ráno jsme otevřeli oči, hledáme sluníčko a …zase sněží. Tak znovu nasadit lyžařské brýle a jdeme znovu brázdit naši sjezdovku. Lyžujeme a zdokonalujeme se, trénujeme carving a slalom na zítřejší závody. Pro změnu i v pátek zase padá sníh. Závodíme jako draci a je nám líto, že všechno končí. Takže rychle si ještě užít závějí a pořádně se vyválet.

V Blansku sníh není! Budeme vzpomínat nejen na lyžování, báječné jídlo a ubytování, ale hlavně na bezva partu, spolužáky a učitele ze Salmovky. Kdyby to šlo, vydrželi bychom tady i další týden. Třeba budeme moci jet i příští rok. Škoda, že to tak rychle uteklo. Na Soláni na našich horách bylo moc fajn.

FOTOgalerie 14. 1. - 15. 1. 2012
FOTOgalerie 16. 1. 2012