Školní události - Vánoční turnaj

Baseballová vánoční trofej putuje do Havlíčkova Brodu

Již 19. ročník tradičního Vánočního turnaje v baseballu žáků proběhl od pátku do neděle v tělocvičnách ZŠ Salmova. Turnaje se letos zúčastnilo třináct týmů ve dvou kategoriích. Tři družstva se pro virová onemocnění těsně před zahájením soutěže musela bohužel odhlásit. Přesto letošní ročník patřil po sportovní stránce k těm nejlepším.

V kategorii do 10 let, která pálkuje ještě ze stativu, zvítězili Draci Brno a jejich další tým obsadil i druhou příčku. Bronzový pohár si z Blanska odvezli žáci Techniky Brno, kteří v souboji o třetí místo porazili domácí Olympii Blansko.

Hlavní soutěž žáků do 14 let byla velmi vyrovnaná. Základní skupinou prošel bez porážky jen tým ZŠ Salmova. Po napínavých semifinálových duelech se ve finále střetli neporažení „Salmováci“ s družstvem Hroši Havlíčkův Brod. Hroši Blanenským oplatili porážku ze základní skupiny a v soutěži zaslouženě zvítězili. Třetí příčku v turnaji obsadili hráči týmu Olympie Blansko před Hlubokou nad Vltavou.

Pořadí kategorie do 10 let:

Draci Brno černí
Draci Brno bílí
Technika Brno
Olympia Blansko
Hroši Brno
Třebíč Nuclears
Pelikáni Bučovice

Pořadí kategorie 12 až 14 let:

Hroši Havlíčkův Brod
ZŠ Blansko, Salmova