Školní události - Stonožkový jarmark

Není to nic nového, že v den třídních schůzek na ZŠ a MŠ Blansko, Salmova si rodiče kromě dobrých, či špatných zpráv o svých dětech, mohli z naší školy odnést i krásné vánoční předměty: přání, jmenovky, figurky. Jak je to možné? Byl zase Stonožkový jarmark.

Paní učitelka Lada Přikrylová a skupina dětí, které si dobrovolně několikrát přivstanou, vyrábí ve své volném čase tyto předměty a  děvčata z 8. tříd se na jedno odpoledne stanou prodavačkami jejich výrobků. Výtěžek společného úsilí  posílají hnutí Stonožka aneb Na vlastních nohou, které takto získané prostředky využívá k budování škol a nemocnic  ve válkou zasažených oblastech.Díky letošní  akci mohlo být na konto Stonožky odesláno 2257 Kč. Těší nás, že se každý rok najdou děti, které tímto způsobem svým méně šťastným vrstevníkům  pomáhají, a rodiče, kteří koupí výrobku jejich pomoc ocení.

Kromě finančních prostředků, odesílají ještě naše děti každý rok vánoční přání, jejichž prodejem Stonožka získává další prostředky. Letos jich namalovaly 116.

Zásluhu na organizaci akcí Stonožky na naší škole má paní učitelka Lada Přikrylová, která je jejich garantkou již řadu let.

Eva Kadrmasová

FOTOgalerie