Školní události - Projektový den ve 4. A

Dnešní den jsme ve skupinách využili k setřídění a doplnění svých znalostí o hmotnosti, teplotě, času, délce a objemu. Na internetu jsme vyhledali základní jednotky a zajímavosti např. nejhlubší místo na Zemi, teplotu Vřídla v Karlových Varech, kolik váží pštrosí vejce, jaký objem má Brněnská přehrada a jaký byl vítězný čas Martiny Sáblíkové na OH ve Vancouveru. Prohlédli jsme si prezentace o základních fyzikálních veličinách. Pak jsme se odebrali do tělocvičny a měřili si skok z místa. Ve třídě jsme zpracovali pracovní listy a sami si vyzkoušeli měření a vážení. Poprvé jsme měli v ruce odměrný válec, posuvné měřítko a staré váhy. Nakonec jsme seznámili třídu s výsledky. Práce se nám moc líbila a den utekl jako voda.

FOTOgalerie