Školní události - Salmova na mistrovství světa v baseballu

Překvapil vás nadpis? Věřte, že jsme tam byli jen jako diváci. Zatím.

V pátek 11. 9. 2009 v 8 hodin ráno vyrazil autobus plný baseballových fanoušků na cestu do Prahy. To bylo místo, kde probíhaly zápasy jedné z kvalifikačních skupin mistrovství světa v baseballu. Tento den se hrály zápasy Austrálie – Tchaj-wan a Mexiko – Česko.

My jsme se samozřejmě těšili především na zápas naší reprezentace. V prvním utkání jsme povzbuzovali reprezentanty Tchaj-wanu, kteří srdnatě bojovali proti silnějším a zkušenějším Australanům. Výsledkem byla těsná výhra Australanů 7:5.

Před zápasem našich reprezentantů se naši žáci vyzdobili národními barvami a připravili své hlasivky na povzbuzování. Během prvních směn za námi na tribunu přišli fanoušci mexického týmu, a tak docházelo k zajímavým fanouškovským soubojům. Pravdou je, že Mexičané měli na hřišti postupem času převahu a nakonec zvítězili 9:0. Této výsledek nám nevzal dobrou náladu a s mexickými fanoušky jsme se v dobrém rozloučili.

A po utkání jsme vyrazili k domovu. Přijeli jsme v 11 hodin večer unavení, ale spokojení, protože to bylo poprvé, co se hrál baseball takové úrovně u nás v Česku. Žáci naší školy, kteří úspěšně reprezentovali o prázdninách naši republiku na mistrovství Evropy a získali zlaté medaile, mají motivaci k dalšímu tréninku. Věříme, že mezi účastníky zájezdu byli následovníci těch, kteří se v minulosti z líhně blanenského baseballu probojovali až do reprezentace.

(T. Barták)

FOTOgalerieMartin Komprda