Školní události - Na Salmovce se kamarádíme i s čerty

4. prosince jistě nemohli prvňáčci ani druháčci z naší školy dospat. Těšili se, co pro ně jejich kamarádi z osmých a devátých tříd letos připraví.Po loňské nadílce věřili, že je jejich patroni nezklamou.

A ti starší nezaháleli, vyráběli andělská křídla, rohy, ocásky a jiné rekvizity, bez kterých se nadpřirozené bytosti nemohou obejít. Mikulášové byli skutečně velmi majestátní, andělé velmi půvabní a čertíci velmi aktivní.

A protože jsme zdravá škola, tak jejich nadílka byla netradiční. Starší kamarádi připravili pro ty malé v tělocvičně dvě překážkové dráhy,  na kterých se  malí kamarádi, za asistence nebeských bytostí, dosytosti vydováděli a pak dostali  malý dárek, letos to byl bublifuk. Potom deváťáci odvedli své malé kamarády do jejich tříd, kde jim druháčci krásně zazpívali a zarecitovali a pak společně vyráběli své vlastní malé mikuláše a ozdoby na školní vánoční strom. Tento den mohli osmáci i deváťáci odcházet ze školy s dobrým pocitem, že nezištně obdarovali druhého.

Projekt Spolužáci a kamarádi nefunguje  pochopitelně jenom v předvánočním čase. Nedávno, v nevlídné sychravém dopoledni, připravili žáci 9. B pro své mladší spolužáky v naši zbrusu nové cvičné kuchyni pití bylinkových čajů. Je pravda, že jsme se dopustili drobného úskoku a osladili čaj pořádnou lžící medu, ale říká se přece, že účel světí prostředky. Pro zpestření této léčebné procedury jim deváťáci četli bylinkové pohádky, které pro ně napsali.

Věřte mně, že je to  pro nás dospělé moc krásný pocit, když vidíme, jak ti „naši nemožní puberťáci“ láskyplně a s vervou spolupracují s těmi malými. Když jsem  se je snažila pochválit, odpověděli mně: „Ale nás to, paní učitelko, fakt baví!“

Milí osmáci a deváťaci, přejeme vám fůru dalších dobrých nápadů!

Mgr.Marie Šauerová,třídní učitelka 9. B

FOTOgalerieIS