Školní události - Druháci v planetáriu

Zvířata a hvězdy

to je název pořadu, který se zájmem sledovali druháci 4. května v brněnském planetáriu.

Součástí pořadu pod umělou oblohou je hledání odpovědí na otázky: Jak a proč se pohybuje Slunce po obloze? Kde spatříme Slunce ráno, v poledne a kde večer? Jak se otáčí planeta Země kolem osy a proč se střídá den a noc?

V průběhu představení jsme se podívali na pozemskou krajinu z letadla, z kosmické lodi i z vesmíru. Poté jsme se také vydali k našemu Slunci.

Žáci se seznámili s řadou souhvězdí, která představují různá nebeská zvířata: Lva, Orla, Labuť, Hada, Velkou medvědici, Malou medvědici a další. Vždy byla uvedena zajímavost z reálného života daného zvířete nebo pohádka, poté se jeho obraz ukázal na hvězdné obloze.

FOTOgalerie