Školní události - Botanická zahrada

17. 12. 2009

Postřehy děvčat z 5. ročníku

Jeli jsme do Prahy. Měli jsme strach, jestli budou kolony a havárky na dálnici, ale báli jsme se zbytečně. Když jsme byli ve městě, paní zástupkyně nám říkala a ukazovala významná historická místa. Bohužel jsme jeli jen okolo, tak jsme se nemohli podívat zblízka.

Byli jsme v tropickém skleníku Fata Morgana. Bylo to tam krásné. Je rozdělený na 3 části. V první části byl baobab a sukulenty. Ve druhé části – tropické, bylo 30 stupňů,Spousta květin, jezírko i vodopád Třetí část byla nejzajímavější, protože tam byly masožravky..

Pak jsme odjeli do centra. Prošli jsme kolem náměstí Republiky. Na Staroměstském náměstí jsme viděli orloj a na něm byl kostlivec a okolo nejvíc turistů. Našli jsme krásný vánoční strom, byl nádherný – hvězdičky na něm svítily, také žárovky a baňky.Viděli jsme trubače na Staroměstské radnici, jak troubí 3 hodiny. Nejvíc stánků bylo s trdelníkem, ale místní tomu říkají trdlo. Bylo tam ještě víc stánků se svíčkami, baňkami, výrobky z foukaného skla a korálků. Také měli vánoční ozdoby a sněžítka. Hlavně jsme okukovali, ale nekupovali jsme.

Myslím, že na tenhle výlet jen tak někdo nezapomene. Byli jsme pořádně unavení, ušlapaní, ale i plní zážitků. Byl to pěkný výlet.

6 děvčat z 5. ročníku
pod dohledem Dany Rybářové