Školní události - 4. A na dopravním hřišti

Za mlhavého rána, ale s příslibem slunečného dne, jsme se vypravili 11. září na dopravní hřiště. Nejprve jsme začali v učebně na ulici Dvorská, kde jsme si procvičili značky a základní předpisy. Po zhlédnutí krátkého filmu jsme se vydali  na dopravní hřiště vyzkoušet si vše „naostro“. Dostali jsme čísla, kola a nasadili si helmy. Někteří si museli několikrát zopakovat vyjíždění z parkoviště, protože se natěšení pořádně nerozhlédli a nedali přednost. Po chvíli jsme pochopili, že dodržovat všechny předpisy na silnici je velmi obtížné, a že to není zběsilá, nebezpečná jízda a honění kamarádů. Po zapnutí semaforů to bylo ještě složitější. Nejvíce nám dělalo problémy včasné ukazování změny směru jízdy, zastavit na „stopce“ a objet kruhový objezd. Po 2 hodinách intenzivního tréninku jsme se s těmito obtížemi vypořádali. Sluníčko krásně svítilo a my se už těšíme, že vyrazíme s rodiči opravdovou silnicí na výlet.

FOTOgalerie