Školní události - Salmovka pomáhá v Africe

Již deset let podporují žáci ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17 děti v Africe. S myšlenkou udělat něco dobrého přišla naše bývalá žákyně Monika Orálková. Spojili jsme se s organizací Humanisti a domluvili se na spolupráci a podpoře afrických dětí.

Nejprve jsme adoptovali osmiletého chlapce z Beninu a od roku 2011 podporujeme studium dívky Joan Awino Kaumba z Keni. Každoročně zorganizujeme celoškolní sběr papíru a z výtěžku zasíláme 7 200,- Kč na roční školné, učební pomůcky a uniformu školou adoptovanému dítěti. Na sběrové akci v dubnu žáci školy nasbírali 5 721 kg papíru. Za naši podporu pak dostáváme kopii vysvědčení, některé výtvarné práce, fotografie a především poděkování za naši pomoc formou dopisu od adoptovaného dítěte. Tato aktivita žáků školy je velice chvályhodná a nejcennější je, že o opatření zasílaného finančního obnosu se žáci postarají vlastní pílí a uvědomí si, že ne všude se žije tak lehce jako v Evropě.

MS

Salmovka_pomahá_v_Africe.