VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Vánoce v družině

Vánoční pečení, zpívání a Ježíškova nadílka Poslední adventní týden se část naší družiny vydala prozkoumat předvánoční atmosféru v našem městě.

Po cestě na náměstí jsme hledali a objevovali vánoční výzdobu v oknech či na zahrádkách. Dorazili jsme až k vánočnímu stromu, kde jsme si zazpívali koledy, přednesli básničky a zazvonili si na zvoneček pro šťastné a opravdu veselé Vánoce.

Děti ze čtvrtého oddělení zase napekly s pomocí paní vychovatelky Jany Procházkové a paní učitelky Petry Bufkové voňavé perníčky v naší školní kuchyňce. Někde se hodnotily celoroční soutěže a hry ve sbírání smajlíků či hvězdiček a děti získaly za svou snahu i malé odměny.

A hlavně se všichni těšili na vánoční nadílku nových hraček do družin, kterou nám Ježíšek nadělil pod stromeček ve třídách! Zpívali a zahráli jsme koledy, povídali si o vánočních zvycích a tradicích, ochutnali vánoční cukroví a vyráběli vánoční ozdoby. Některé děti se vydaly i ozdobit stromeček do lesa pro zvířátka.