VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Svět kostiček a listopadové tvoření

Když jsme se v družině doslechli, že do Muzea Blanenska zavítala putovní výstava Seva – Svět kostiček sběratele a autora expozice Petra Šimra, věděli jsme, že si tuto událost nemůžeme nechat ujít. Protože stavění z kostiček je bezesporu nejpopulárnější činnost dětí ve všech našich odděleních. Parapety oken nám pak stále zdobí nové a nové výsledné dětské stavební projekty.

Na výstavě jsme mohli obdivovat neuvěřitelné modely různých zvířat, automobilů, tanků, ale třeba i deskových her nebo větrného mlýnu. Nejvíce času jsme pak strávili dle očekávání v herně, kde jsme si mohli postavit vlastní dílo z kostiček stavebnice Sevy či Mozaic Maxi. Odnesli jsme si domů spoustu kreativní inspirace.

V listopadu jsme u nás v družině také pilně tvořili z rozličných materiálů. Ve čtvrtém oddělení dokonce děti vyráběly vlastní modelínu. Někde se tvořilo pro školní adventní charitativní jarmark, jinde si děti hrály s podzimními barvami. Ve fotogalerii vám zasíláme některé naše ukázky výsledných obrázků a výrobků.