VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Družina přivolala jaro

Po celý březen si povídáme o přicházejícím jaru v přírodě. Pozorujeme, poznáváme i zaséváme květiny, malujeme či vyrábíme nejrůznější symboly jara.

Protože děti rádi seznamujeme s našimi lidovými tradicemi, vyrobili jsme si v pondělí po Smrtné neděli společnými silami Morenu, nebo-li Smrtku, která je dle prastarého zvyku znakem odcházející zimy. Vydali se s ní ven na jarní stezku, kde pro nás bylo připraveno plnou veršovaných hádanek. Zjistili jsme, že toho o jaru už hodně víme. Za doprovodu písní a říkanek jsme došli až k potůčku, kde jsme k radosti všech přihlížejících dětí naši Morenu slavnostně utopili a pozorovali, jak pluje po proudu. Věnečky z rozkvetlých dřevin nám symbolizovaly rozkvět nastávajícího jara a děti bavilo házet si je do vody a sledovat, kam až doplují.