Školní družina - Podzim

Drakiáda

Na dnešní den jsme si naplánovali společnou akci všech tří oddělení, pouštění draků na přehradě. Podzimní počasí nám krásně vyšlo. Foukal vítr, který je k pouštění draků důležitý. Draků se sešlo hojně a soutěžilo se v několika kategoriích. Občas se draci ve výšce do sebe zapletli svými ocásky, ale vždy se rozmotali. Nejlépe létajícího draka si přinesl Víťa Martínek. Katka a Dominik Bártovi měli zase nejoriginálnější draky. Ručně vyrobeného měl Erik Plhoň. Bylo to hezké a veselé odpoledne. Náladu nám nezkazil ani déšť, který nás zastihl na štěstí až při konci drakiády. Trošku jsme sice zmokli, ale to nám nevadilo. Všechny děti si zasloužily sladkou odměnu.

Solná jeskyně

Naše školní družina navštěvuje pravidelně každé pondělí od 15 hod. do 16 hod. solnou jeskyni. Zájem je velký a proto se děti střídají po skupinkách. Jednu skupinu tvoří cca 8 dětí. Pobyt v jeskyni je nejen ozdravný, ale děti se zde naučí relaxovat a odpočívat. V první části odpočívají v křeslech či na dekách na zemi a poslouchají relaxační hudbu. Ve druhé části si pak mohou hrát se solí a bábovičkami jako na písku.

Svatomartinský workshop v galerii

Jednoho sychravého listopadového úterý a středy jsme se vydaly všechna oddělení na svatomartinský workshop do galerie. Děti si zde mohly vyrobit svatomartinské helmy, které zaujaly převážně kluky, dále papírové lucerny pomocí válečku a podkovu nebo svíčku z vosku, které si děti vykrajovátky podle své fantazie mohly ozdobit. U každého stanoviště byly ochotné pomocnice, které dětem rády pomohly.