Školní události - Vánoce v prvních třídách

Setkání s rodiči

Předvánoční doba byla vhodnou příležitostí k tomu, aby prvňáčci ukázali, co se za několik měsíců školní práce naučili. Proto jsme připravili besídku s programem dětské recitace, českých i anglických písniček a tanečků.

FOTOgalerie

Společně před Vánocemi

Poslední den před Vánocemi jsme strávili my, žáci osmých tříd ZŠ Salmova, společně s našimi prvňáčky. Pokračovali jsme tak v projektu Spolužáci a kamarádi, který se stal na naší škole tradicí.

Nejprve nám naši malí kamarádi předvedli, co se již naučili od začátku školního roku. A nebylo toho skutečně málo! Byli jsme překvapeni, když zazněla dokonce angličtina. Tu jsme se my ještě v první třídě neučili. Potom jsme se výborně bavili u besídky, kterou si připravili prvňáčci nejen pro své rodiče, ale také pro nás. Básničky střídaly písničky i tanečky. Nemohli jsme chybět ani u společného zpívání koled u vánočního stromu, kde se sešla většina žáků naší školy. I tady nás naši malí kamarádi překvapili tím, s jakou vervou zpívali. Marně jsme se snažili s nimi držet krok.

A čím jsme naše prvňáčky obdarovali my? Kromě sladkostí od nás dostali dárek tak trochu netradiční. V hodině slohu jsme se s paní učitelkou Šauerovou domluvili, že pro ně napíšeme pohádky. Tak vzniklo 25 zbrusu nových, mnohdy netradičních, pohádek. Naši malí kamarádi si se zatajeným dechem poslechli první tři. Společně jsme k nim také nakreslili ilustrace. Na ostatní pohádky se mohou těšit po Vánocích.

Vánoce nevánoce, už dnes se těšíme, co spolu v dalších dnech podnikneme.

žáci 8. A a 8. B ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17

FOTOgalerieby RN FOTOgalerieby IS