ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17

ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT

Domů

Školní události - Okresní přebor škol v šachu

V uplynulých týdnech jste si na našem webu mohli přečíst informace o školním kole šachového turnaje.

17.12. 2008 proběhlo v kulturním domě v Jedovnicích okresní kolo šachového přeboru, v němž si zahrála dvě družstva z naší školy, po jednom v každé kategorii. Bohužel se projevilo, že většina našich hráčů pravidelně netrénuje, a proto měli s okresní konkurencí dost velké problémy.
V celkovém hodnocení skončili mladší žáci poslední ze 6 družstev, ve druhé kategorii obsadili naši hráči 7. příčku z 10 .

Přesto jako jednotlivec zaslouží pochvalu především Lukáš Slouka, který získal pro naše družstvo ve 2. kategorii většinu bodů – vyhrál 8 z 9 zápasů, a dále Martin Juračka, který zvítězil v 5 zápasech a v jednom remizoval.

Věřím, že, přestože se naši žáci neumístili na prvních místech, byla pro ně účast v okresním kole šachového turnaje užitečná. Nejen pro to, že se „ulili“ z vyučování, ale hlavně pro to, že jim ukázala, co mohou na své šachové hře zlepšit.

A příští rok se určitě pokusíme o lepší umístění!