Školní události - Návštěva planetária

Ze slohových  prací žáků 3.A

Jednoho dne jsme jeli s paní učitelkou do planetária. Stojí na kopci, který se jmenuje Kraví hora. Cesta netrvala dlouho.Svačili jsme v parku. Hráli jsme si na honěnou s Béčkem.

Posadili nás do sálu, kde nám nejdříve promítli, jak vypadá Měsíc, Slunce a planety. Pořad se jmenoval Hvězdářská abeceda. Potom se nad námi rozsvítila noční obloha (vesmír), na které nám ukazovali různá souhvězdí. Malý a Velký vůz připomínal malou a velkou pánev. Byl tam strop plný hvězd. Viděli jsme se jak vypadá Mléčná dráha. Měsíc je daleko od nás, ale při úplňku krásně svítí. Některá souhvězdí se nám zdají jako zvířata – Pes, Medvědice, Býk, Labuť, Rak.

Přivezla jsem si mapu noční oblohy a sluneční hodiny. Já mám měnící se pohlednice a plakáty s kosmonauty. Koupil jsem si 3D pohled.

Strašně se mně tam líbilo. Byl to pro mě veliký zážitek. S nadšením jsme se vraceli autobusem do školy na oběd. Ve škole byl nachystaný dobrý oběd. Potom jsme se všichni rozběhli domů.

FOTOgalerie