Školní události - Nová odborná učebna

EU,EF,ROP

V rámci projektu Modernizace základního školství v Blansku získalo město Blansko finanční prostředky na rekonstrukci odborných učeben základních škol. Celá akce bude realizována z dotace Regionálního operačního programu Jihovýchod (70 %) a z rozpočtu města Blanska (30 %). V naší škole bude provedena v průběhu hlavních prázdnin modernizace prostor pro výuku pracovních činností, především pro výuku přípravy pokrmů .

Nová odborná učebna bude zřízena v prostorách u školních dílen, a tak vzniknou ve škole prostory, kde bude moci komplexně probíhat výuka podle školního vzdělávacího programu. Nová učebna bude vybavena kuchyňským nábytkem, varnými deskami, lednicí a dalšími kuchyňskými spotřebiči. Součástí bude i prostor cvičného bytu, kde žáci budou získávat správné návyky v oblasti stravování a stolování.

Novou učebnu budou využívat žáci a žákyně prvního stupně v rámci pracovních činností, ale také žáci z druhého stupně v rámci volitelných předmětů. Modernizace prostor pro pracovní činnosti významně přispěje ke zlepšení materiálních podmínek školy v této oblasti.

Mgr. Eva Kadrmasová, ředitelka školy