Školní události - Lyžařský kurz na Soláni

17. 1. – 24. 1.2009

Žáci 7. ročníků se vydali na dlouho očekávaný lyžařský zájezd na Soláň v Beskydech. V sobotu 17. ledna nás čekal u školy autobus s milým řidičem panem Hradilem. Po náročném nabalení všech věcí jsme vyrazili směrem k našemu oblíbenému lyžařskému středisku. Tam nás čekala namáhavá cesta (1km) se všemi zavazadly až k chatě Moravia. Po ubytování v útulně vytopených chatkách jsme se na svahu rozdělili do družstev. V neděli nás přivítalo sluníčko a krásně upravený svah lákal k lyžování. A že jsme se do toho pustili s plným nasazením, svědčí i to, že po dopoledním lyžování na laně, odpoledne už vyjeli všichni na velkém vleku a bezpečně sjeli dolů. Zdokonalovali jsme se a užívali si pěkné chvíle. V úterý jsme šli odpoledne na vycházku na svahy u chaty Soláňka a libovali si, že u nás jsou lepší sněhové podmínky. Po návratu se za večerního osvětlení uskutečnila soutěž ve stavění sněhuláků. Večer proběhla akce Kulový blesk a rozdělili jsme si školní běžky na další den. Ve středu jsme si zajezdili a protáhli klouby na běžkách, odpolední skupina za vydatného deště. Zasněženým ránem jsme se vydali Skibusem na novou sjezdovku do Karolínky. V pátek už na nás čekaly závody ve slalomu a v běhu na lyžích. Zatímco slalom se jezdil za nádherného počasí a sluníčka, na běh se podmínky výrazně změnily a závod připomínal spíše závod Hanče a Vrbaty u Labské boudy v roce 1913. Nebylo vidět na přijíždějící závodníky přes hustou mlhu a silný vítr ohýbal větve smrků okolo. Nakonec vše dobře dopadlo a všichni závodníci dojeli zdárně do cíle.

Naše letošní hory byly moc fajn. Všichni jsme si je užili a ani se nám nechtělo odjíždět domů.

Veršování o horách a lyžování Výsledky závodů
sobota FOTOgalerie
neděle FOTOgalerie