Školní události - Rodilá mluvčí na naší škole

Od října letošního školního roku pracuje na naší škole v hodinách angličtiny rodilá mluvčí Gina Alvarez. Gina je ze Spojených států amerických a v České republice pracuje jako vedoucí na křesťanském táboře v Černé Hoře.

Na naší škole učí konverzační hodiny dva dny v týdnu. Žáci 6. – 9. ročníku mají pravidelně 1krát týdně tuto hodinu, ve které jsou žáci hozeni do reálné situace poradit si a dorozumět se s někým, kdo česky neumí. Hodiny jsou plné her, reálných situací, kde si žáci ověřují své znalosti angličtiny a i schopnost vyjádřit, co potřebují bez pomoci češtiny. To je hlavní pravidlo na těchto hodinách: „Speak only English!“ Metody práce jsou různé, ale slovní zásoba a gramatika jsou přizpůsobeny tomu, co se probírá v klasických hodinách. Dá se říci, že pro žáky je to velká motivace a i za tak krátkou dobu je vidět znatelný pokrok u všech.

A jak to vidí Gina a samotní žáci?

Gina

Dobrý den,
jmenuji se Gina, je mi 25 roků a jsem z Los Angeles v Kalifornii. Přijela jsem do České Republiky pomoci při výuce angličtiny. Když jsem poprvé přišla do vaší školy, trochu jsem měla obavy, jak to celé bude probíhat. Ale když jsem poznala žáky, práci s nimi si moc užívám. Je to skvělá příležitost, že mohu ve škole pracovat. Žáci jsou fajn a zažíváme spoustu legrace. Je skvělé, když je potkávám na chodbě a oni mě zdraví anglicky a mávají na mě. Vzkaz pro vás všechny: „Když mě potkáte na chodbě, nestyďte se a přijďte si popovídat“.

Názory žáků

Hodiny s Ginou mě baví. Myslím si, že se člověk tím naučí správnou výslovnost a trochu odposlouchá jejich přízvuk. Jenom si myslím, že by nemuseli být domácí úkoly.

Hodiny s Ginou mě baví. Jsou to zajímavé a naučné hodiny ve kterých se hodně naučíme. V těchto hodinách jsem zjistila ze neumím konverzovat a mela bych to co nejdřív změnit

Hodina s Ginou se mi líbila. Naučili jsme se pár nových věcí.A popovídali jsme si s američankou. Něco jsme museli dělat i doma.Ještě, že tyto hodiny budou pokračovat.

Konverzace s Ginou je dobrá z toho důvodu,že můžeme mluvit s někým,kdo umí jen anglicky... Má to nevýhodu,že se často stydíme. Myslím si,že se nám to, bude v životě hodit.

Tyto konverzace se mi zdá jako dobrý nápad, protože s člověkem který neumí česky je těžký se dorozumět. Jsou to zábavné hodiny

Konverzační hodiny jsou celkem dobré, ale je to celkem na jedno brdo. Na druhou stranu myslím si že nám to něco dá. Určitě je to dobrý nápad.

Je to zábava. Je to něco jiného než s českým učitelem. Někdy náročné.

Tyto konverzační hodiny jsou podle mně dobrý nápad. S Ginou je to zábava a zároveň se něco naučíme.

Hodiny s Ginou jsou super. Myslím si, že nám všem pomůžou s angličtinou Mluvení nám pomáhá. Je to zábava.

FOTOgalerie