Školní události - Projekt e-Twinning Together pokračuje

Den zdraví se slovenskými kamarády

17. dubna nás ve škole navštívili kamarádi ze Slovenska. Už se spolu známe, protože na podzim jsme byli v Zohoru my a společně jsme tančili a naučili jsme se naši
e – Twinning hymnu.

Přijeli ráno v půl desáté a po krátkém přivítání jsme se hned pustili do práce. Začali jsme s výrobou zdravých salátů a jednohubek. Suroviny jsme už ráno v učebně přírodopisu přichystali, umyli a nachystali jsme též pracovní plochy a pomůcky.

Za hodinu byly výtvory na světě ale dlouho nevydržely, neboť jsme se do nich s chutí pustili.

Slováci přivezli pro ně typickou, pravou , čerstvou brynzu, ze které jsme společně vytvořili pomazánku a potom jednohubky. Prvotní ostych z toho, co že to vlastně ta brynza je jsme překonali a po prvním soustu nám moc zachutnala.

Před obědem jsme si připomněli naši hymnu a s panem učitelem Bartákem jsme společně naše kamarády naučili dvě české písničky. I když jsou si oba jazyky velmi podobné, přece jen jsme s nějakými slovy museli kamarádům pomoci.

Po obědě jsme se po skupinkách pustili do koláží, na kterých jsou naše recepty ve třech jazycích – češtině, slovenštině a v angličtině. Můžete si je prohlédnout ve vestibulu a také u infocentra.

Školu jsme opustili asi v 15:00 hodin, provedli jsme kamarády částí Blanska a doprovodili je na vlak. Pak už jen rozloučení a snad někdy příště na viděnou!

Děkujeme všem, kteří nám pomohli s přípravou a v našem projektu nás podporují.

Mgr.Hana Doleželová a třída 6.A

FOTOgalerie