Školní události - Budoucí prvňáčci
na Salmovce

Ve středu 19.11. proběhl na ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17 tradiční Den otevřených dveří, který pořádáme pro rodiče našich žáků i širokou veřejnost. V rámci tohoto dne a také následující středy jsme již podruhé připravili zábavné setkání budoucích prvňáčků ze všech blanenských MŠ s „velkou“ školou.

Během těchto dvou dnů přišlo do naší školy celkem 158 dětí se svými učitelkami. Připravili jsme pro ně celkem 4 stanoviště, na kterých se mohly seznámit a vyzkoušet si, co je ve škole čeká. Průvodce jim po stanovištích dělala děvčata z 9. ročníku.

Děti shlédly velkoplošnou DVD  projekci v počítačové pracovně, vyzkoušely si práci s interaktivní tabulí, na aktivitách v tělocvičně využily nářadí a náčiní, jaké v mateřských školách nemají. Hlavní aktivitou pro budoucí prvňáčky byla společná práce s dětmi ze současných prvních tříd. Děti i paní učitelky se vracely do svých „školek“ velmi spokojené.

MS

FOTOgalerieby Jana, Igor, Filip