Školní události - Den dětí – Dravci

1. 6. 2009 se na naší škole uskutečnil již tradiční Den dětí. Tentokrát jsme si pozvali nadaci Seiferos, jejíž pracovníci zachraňují zraněné ptáky, zvláště sovy a dravce a uskutečňují přednášky a předvádění nejen u nás, ale i v zahraničí. Zábavnou formou seznamují děti s jejich životem, podmínkami a také někdy vyvrací mýty, které si lidé o dravcích myslí. Poznali jsme sýčka - sovu z pohádky 3 oříšky pro Popelku, také že výr Zuzanka se klidně nechá pohladit, a že kulíšek nejmenší je naše nejmenší sova. Dověděli jsme se, jak vidí ostříž, a přesvědčili se, že dravce víc zajímá kočárek s malým dítětem, než vycpaná veverka. Také sekačka na trávu je ruší tak, že ulétnou na strom a nechtějí se vrátit. Naši 3 figuranti „ oběti“, kteří správně odpověděli, měli možnost si přivolat jestřába na rukavici a zase ho pustit. Matěj může potvrdit, že je to zážitek na celý život.

Děkujeme členům skupiny Seiferos, že se s námi podělili o svoje zážitky a poznatky a my, co jsme je viděli už několikrát, jsme se jen utvrdili, že jejich práce má smysl, a je potřeba.

Až zas uvidím káně na obloze, vím, že dravci i sovy mají v přírodě své místo. Na to, abychom ale viděli a všimli si sovy, to se budeme muset opravdu pořádně koukat a být potichu.

FOTOgalerie