Školní události - Budliky, budliky,… na ZŠ Salmova

V pátek 5. prosince navštívili třídy 1. A a 1. B Mikuláši, čerti, andělé. Z některých čertů šel strach. Prvňáčci však neohroženě předvedli básničky, písničky a dočkali se odměny. Mikuláš a andělé rozdali drobné sladkosti, mandarinku, krásnou krychličku s obrázky a písmenky. A pozor, švihadlo! Proč švihadlo? ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17 je zdravá škola a i Mikulášovi bylo jasné, že děti z prvních tříd jsou tak hodné a vzorné, a proto dostanou během dne spoustu sladkostí. A po sladkostech je třeba dostatek pohybu! Proto švihadlo.

Po nadílce si čerti aspoň trošku umyli z pekla špinavé ruce a ukázali, že i v nich je něco dobrého. Pustili se společně s dětmi do výroby papírových Mikulášů a čertů. Tato práce šla malým i velkým čertovsky dobře. Andělé (společně s některými prvňáčky) dokonce připravili obrázky na sklo, které budou v prvních třídách děti tvořit příští týden.

Děkujeme čertům, andělům, Mikulášům z 8. A a 8. B, jejich třídním paním učitelkám Hřebíčkové a Šauerové.  Poděkování patří i paní učitelce Kůrové, která s čerty a ostatními nadpřirozenými bytostmi v hodinách výtvarné výchovy vytvořila krásné pokreslené kostky s písmenky.

Děkujeme vedení školy za to, že Mikulášům poskytlo finanční podporu na některé dárky a výtvarný materiál.

A hlavně jsme rádi, že nikoho z prvních tříd neodnesli čerti do pekla. Kupodivu ani paní učitelky…

Renata Němcová, Irena Szabová, učitelky prvních tříd ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17

FOTOgalerie by IS

FOTOgalerie by RN