Školní události - Baseballisté stříbrní

Spojení školy a sportu přináší úspěchy

České Budějovice hostily po tři dny ( 12.-14.6) finálový turnaj Českého poháru v baseballu žáků do 12 let.

Mladí blanenští baseballisté tentokrát hráli pod hlavičkou ZŠ Salmova . Jedná se totiž o žáky 4. až 6. tříd, kteří mají koordinovanou přípravu v klubu Olympia a ve školním kroužku.

Dvanáct účastníků turnaje bojovalo ve dvou skupinách o postup mezi nejlepší čtyři. „Salmováci“ nejdřív porazili domácí Angels České Budějovice vysoko 21:4 a svým výkonem si získali respekt soupeřů. V dalším utkání narazili na pozdějšího vítěze Draky Brno. Ve velmi vyrovnaném utkání nakonec Brňané udrželi těsné vedení 4:3. Jestli si Blansko chtělo udržet naději na postup do semifinále, už ve skupině nesmělo zaváhat. Další tři vítězství s velkým rozdílem však nakonec posunuly ZŠ Salmova k bojům o medaile. Blanenští v základní skupině ještě porazili postupně Šumperk 30:2, Eagles Praha 21:9 a Třebíč Nuclears 19:2.

Semifinálovým soupeřem Blanska byl vítěz druhé skupiny Technika Brno. Blanenští udělali v tomto zápase několik chyb v zadním poli, ale „palebná“ síla blanenských pálkařů posunula žáky ze Salmovy do vysněného finále po výhře 10:9. Zde se znovu setkali s brněnskými Draky. I když týmy nastoupily k boji o zlato ve stejných sestavách jako při utkání v základní skupině, průběh byl úplně jiný. Blansko v prvních dvou směnách chybovalo v obraně a Brňané snadno získali rozhodující náskok. Hráči ze Salmovy se celých sedm směn snažili srovnat se soupeřem krok, ale vždycky, když se soupeři bodově přiblížili, Draci dokázali nějaký doběh vždy přidat. Blansko nakonec prohrálo 7:20, ale stříbrné medaile na krku rychle vrátily úsměvy na tváře mladých blanenských baseballistů.

FOTOgalerie