Školní události - Softballisté úspěšní!

ZŠ Salmova v konkurenci ostatních krajů uspěla

Po vítězství v krajském kole základních škol v softballu, tým ZŠ Blansko Salmova dobře reprezentoval jižní Moravu i na finálovém turnaji, který se konal 8.-9.6. v Ostravě.

Deset nejlepších týmů z krajských kol zde bojovalo o titul přeborníka republiky. Přesto, že soutěž byla vypsána pro kategorii 6.-9. tříd, blanenské družstvo bylo složeno jen ze žáků šestých a sedmých ročníků. Protihráči  byli tedy v průměru  o dva  až tři roky starší. Rychlost nadhozů a síla odpalů soupeřů byla pro blanenské hráče největší překážkou. Ale výbornou hrou v poli a chytrým během po metách dokázali chlapci ze Salmovy tuto nevýhodu téměř smazat. V základní skupině porazili základní školy z Třebíče a Plzně. Na pozdějšího finalistu ZŠ Ledenice ( Jihočeský kraj) však nestačili a v přímém souboji o postup do semifinále prohráli se ZŠ Pardubice 5:8. Ve svém posledním vystoupení na turnaji porazila Salmova ZŠ Ostrava v dramatickém závěru 8:7 a obsadila tak v konečném pořadí 5. místo, které je pro mladé hráče rozhodně velkým úspěchem.

Konečné pořadí republikového finále základních škol v softballu na prvních šesti místech:

1. ZŠ J. Wericha, Praha
2. ZŠ Ledenice