Školní události - 3. A pěstuje léčivky

V rámci projektu Z naší zahrady pro zdraví a potěšení jsme se i my třeťáci pustili do pěstování.Dostali jsme přidělena semínka 5 rostlin – heřmánek, bazalka, šalvěj, jitrocel a mateřídouška. Zaseli jsme a každý den chodili pozoroval a očima povytahovat rostlinky ze země. Nejrychleji rostoucí byl jitrocel, a největší lenoch mateřídouška. Té opravdu dlouho trvalo, než vyklíčila. Bazalka má docela silný stonek a tak si všechny děti vyzkoušely přepichování do truhlíku. A šlo jim to opravdu dobře, i když většina to dělala poprvé v životě. Část sazenic už jsme vysadili na záhon, v nejbližší době nás čeká zasadit zbytek léčivek a starat se o ně. Jen ta mateřídouška bude asi dál v truhlíku, protože je drobounká. Tak tady máte na ukázku pár fotek z naší pěstitelské práce.

FOTOgalerie