V M kroužku se nenudíme

Již od začátku listopadu se na ZŠ Salmova v Blansku pravidelně scházejí prvňáčci se zájmem o matematiku v zábavně vzdělávací skupince s názvem „M kroužek“. M-aktivita je realizována organizací JCMM, z. s. p. o. (podpora nadaných studentů a lidských zdrojů pro vědu) v rámci krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání v Jihomoravském kraji, projekt Implementace KAP JMK II. Deset šikovných dětí – to je dvacet šikovných rukou k práci a pozorných očí, které bedlivě sledují a vstřebávají všechno nové.

Vstupenkou do kroužku byly početní příklady, které všichni hravě zvládli, protože s matematikou jsou opravdoví kamarádi. V prezentacích a hodinách si nejenom „hrajeme s matematikou“, ale dnes a denně se přesvědčujeme o tom, že matematika je všude kolem. V bloku s názvem „Všechno živé a neživé kolem nás“ jsme řešili zajímavé slovní úlohy a plnili netradiční úkoly. Nezaskočily nás ani geometrické tvary, kterým se snažíme přijít na kloub všemožnými způsoby. Sestavujeme, třídíme, konstruujeme a hrajeme si s nimi, rozvíjíme matematickou představivost. Před Vánoci snažení v kroužku vyvrcholilo „Vánočním kláním“ v podobě her a soutěží, kde všichni prokázali zdatnost, samostatnost, ale i solidaritu a kamarádství. Jsme přeci jeden tým, přestože spolu hrajeme třeba „Válku berušek“. Prohra pro nás neznamená konec světa, protože každá naše činnost nás posouvá dál v našem vědění a schopnostech.

Malí počtáři si pro začátek vedou skvěle a zaslouží si palec nahoru. Jen tak dál, děláte radost nejenom sami sobě, ale také rodičům i pedagogům. Všechno, co se naučíme, činí náš život bohatším. Jsme sami sobě inspirací, ale hlavně jsme dobrá parta, ve které utužujeme přátelství mezi 1. A a 1. B.

Hodně štěstí do dalších matematických klání přeje všem paní učitelka Irena Čepová.