Cyklovýlet 7. A

Ve třídě 7. A je plno lidí, kteří se nebojí poprat sami se sebou a překonat se. Zvládnout výzvu a vydat se na trasu, kterou nemají natrénovanou, k tomu je třeba odvaha. V naší třídě se našlo takových odvážlivců hned patnáct! Klobouk dolů před jejich výkony!
Vyjeli jsme v 8.30 hodin. Původní trasu jsme změnili vzhledem k nepříznivým terénním podmínkám a jeli loňskou cestou přes Skalní mlýn, Ostrov do Holštejna. Prohlíželi jsme si Bílou vodu u Nové Rasovny, pak jeskyni Stará Rasovna. Odtud jsme zamířili do místní restaurace, kde jsme si dali skvělý oběd. Po krátkém odpočinku jsme pokračovali přes brody do autokempu Baldovec. Osvěžili jsme se ledňáčkem a vydali se na cestu domů.
U Kalvodova kříže proběhla nesoutěžní jízda do vrchu. Ti nejšikovnější a nejzdatnější kopec vyjeli! No a pak už se jelo z kopce. Pustý žleb je celkem dlouhý a protože tam sluníčko nedosáhne svými paprsky, bylo chladno. Teplo jsme nabrali až na Skalním mlýně. Domů jsme dorazili kolem  páté odpoledne.
Někteří byli unavení více, jiní méně. Každopádně všichni spokojení a s úsměvem na rtech. Byl to krásný den a užili jsme ho naplno!

Děkuji všem rodičům Dáše Oherové, Josefu Šebelovi, Petru Chocholoušovi, Pavlu Buchtovi s pomocí po cestě.

Děkuji všem, kdo jeli a dokázali to! Jsem na vás pyšný!!!

Zdeněk Doležel
třídní učitel

Výlet jsem si moc užila a byla tam suprová atmosféra . Škoda že jsme nejeli všichni, bylo by tam určitě více srandy. Ti co nejeli, tak přišli o další zážitky se spolužáky a prostě s třídou. Sice trasa byla podobná té kterou jsme jeli minulý rok, ale aspoň jsme věděli, kam máme jet . Výlet jsem si moc užila a jsem ráda že jsme některé ještě den před tím ukecali a jeli taky . Hned bych jela znova ☺.

S pozdravem NT

Včerejší výlet na kolech byl úžasný. Měla jsem strach, že to neujedu, ale bála jsem se úplně zbytečně. Jelo se od školy k cyklostezce, k silnici ke slévárnám a potom jsme dorazili ke Skalnímu mlýnu, kde jsme zastavili a mohli jsme se nasvačit. Pak jsme nasedli na kola a jeli jsme přes Pustý žleb k Ostrovu. Tam jsme měli další zastávku, kde jsme se fotili a po této zastávce jsme jeli na oběd. Já jsem si dala kuřecí řízek s bramborami. U hospody, kde jsme jedli, bylo i hřiště, na kterém jsme dělali někteří blbosti:). Ještě před obědem jsme se podívali do jeskyně, která byla poblíž. Jako poslední zastávka byl Baldovec, kde jsme si sedli na pěkně posekanou trávu. Měli jsme možnost ještě po vydatném jídle odpočívat. Po této poslední zastávce jsme jeli zpátky. Zpáteční cesta byla z kopečka, což bylo dobrý. Ještě jsme nazpátek zastavili u hotelu Broušek. Rozhodovali jsme se, jestli pojedeme přes Petrovice nebo přes Pustý žleb. Většina hlasovala pro Pustý žleb, přes který se jelo krásně. Dojeli jsme ke Skalnímu mlýnu a odtamtud jsme jeli do Blanska. U památníku, který je u Billy, jsme se rozpustili. Domů jsem jela s mým kamarádem. Byla jsem unavená, ale zato spokojená se svým výkonem 50 kilometrů. Na tento perfektní výlet nezapomenu.

S pozdravem NM