fotogalerie - projektový den ve 2.AB

Po hodinovém úvodu ve škole a posilnění svačinou vyrazili žáci obou tříd "do terénu".
Kolem nemocnice, Základní školy TGM, Dřevěného kostelíka, gymnázia jsme došli na náměstí Republiky a ukázali jsme si budovu banky. V Informační kanceláři Blanka jsme vyslechli pár informací o Blansku i nedalekém Moravském krasu. Sousedící knihovnu znají děti z různých zajímavých akcí.
Na náměstí Svobody jsme se vyfotili před budovou radnice a pokračovali k dalšímu důležitému objektu: Galerii města Blanska.
Závěr patřil Muzeu v blanenském zámku. Zde nám byla umožněna prohlídka většiny prostor. Děti zaujala hlavně výstava z pomůcek našich babiček a zámecké interiéry.
Na poslední hodinu jsme se vrátili do školy, abychom si vstupenku ze zámku nalepili spolu se seznamem zajímavých budov a obrázkem z vycházky na papír. Tato práce se nám bude hodit za rok, kdy se budeme o městu Blansku učit znovu a poznatky si rozšíříme o další zajímavosti.
Projektovým dne náš projekt však nekončil.
V hodině prvouky jsme při skupinové práci zopakovali, co nám v hlavičkách z vycházky zůstalo. V hodině výtvarné výchovy děti namalovaly některé stavby, které viděly na vycházce.

Projekt den_2

Projekt den_2 Projekt den_2