školní události - výlet V.B a V.C

Výlet žáků V.B a V.C do Lednice

Dne 25. května jsme se vydali na jedno z míst zapsaných na seznamu památek UNESCO. Přestože bylo velké horko, poměrně dlouhou cestu jsme v klimatizovaném autobuse přečkali bez problémů. Prvním cílem našeho výletu byla prohlídka zámku Lednice, a že se bylo na co dívat! Většina žáků se shodla na tom, že největším zážitkem bylo točité schodiště v knihovně postavené bez jediného hřebíku. Po prohlídce jsme se vypravili zámeckým parkem ke stanovišti plavební společnosti. Za mírnou úplatu jsme se nalodili na dvě stabilní plavidla s kapitánem na zádi a vyrazili po řece Dyji k Minaretu. Kapitán kromě kormidlování zvládl i krátký výklad, z něhož jsme se dozvěděli jaké živočichy můžeme v okolí potkat. Výstup na Minaret prověřil naši vytrvalost, s kondičkou na tom nejsme špatně, protože vystoupat 302 schodů zvládli úplně všichni a dokonce se našli i tací, kteří si to chtěli zopakovat. Po kratším osvěžení jsme zamířili zpět k zámku, tentokrát po svých. Přestože byla cesta parkem poměrně krátká a většinou ve stínu vysokých stromů, všichni s úlevou uvítali prohlídku Akvária Malawi, kde nás přivítal příjemný chládek a množství zajímavých vodních živočichů. Největší atrakcí byl bezesporu rejnok. Poslední místo, které jsme se rozhodli navštívit, byl tropický skleník. Obdivovali jsme zde vzrostlé palmy, exotické rostliny i zlaté rybky. Byla to příjemná tečka za vydařeným dnem.