školní události - perníková chaloupka v 1.A

Dne 27. 3. 2007 začal náš školní den netradičně. Ve třídě nás přivítala Perníková chaloupka, místo ježibaby tam ale čekala naše paní učitelka. To jsme si oddechli !! Nejdříve jsme se naučili a zahráli scénku podle Františka Hrubína. Připravili jsme si Perníčkový diplom, na který jsme sbírali a lepili dosažené perníčky. Z tabule jsme si opsali nadpis pohádky a jména hlavních osob. Za to jsme mohli dostat první perníček. Nejvíce se nám líbila Matematika. Měli jsme si možnost vybírat různá cvičení a úkoly na sčítání a odčítání do 10 – nová pro nás byla smyčka z příkladů, které na sebe navzájem navazovaly.V křížovkách, doplňovačkách a housenkách jsme jako doma a nějaký ten sloupeček příkladů nás přece nerozhází. Zabrali jsme se tak do práce, že někteří nechtěli ani svačit. Po krátkém oddechu jsme dokončili ještě úkoly z naší ,,tvořivé“ učebnice matematiky. Poslechli jsme si také pohádku a vybarvili náš diplom. Podívali jsme se, kolik perníčků každý získal a zjistili jsme, že 1.A je plná výborných a úspěšných žáků , kteří dokázali zvládnout obrovské množství práce a užít si pohodu, pomoc a legraci. Na závěr jsme si pochutnali na výborném opravdovém perníku.

Namlsaní žáci a žákyně z 1 . A s paní učitelkou Rybářovou