fotogalerie - 4.A poznává blízké okolí

V pátek 6. října vyrazila třída 4. A do přírody. Trasu a vše potřebné velmi pečlivě zorganizovala p. uč. Magniová.
Cestu na rozhlednu na kopec Podvrší si žáci zpestřovali řadou úkolů. Někteří si vyzkoušeli roli průzkumníků, další sbírali přírodniny, určovali světové strany podle přírodních úkazů, nebo hledali zajímavosti okolní přírody.
Na rozhledně nás přivítal sám pan starosta M. Novotný. Na obce Vavřinec, Veselice, Suchdol a Nové Dvory jsme měli nejen krásný výhled, ale o každé obci jsme se dozvěděli i řadu zajímavostí. Po poutavém vyprávění o historii i současnosti zadal p. starosta žákům úkol - zjistit, zda někdo z jejich předků nepochází z Veselice a okolí.
Poté jsme se zastavili na louce nedaleko Vavřince u stádečka ovcí. Zpočátku nám ovečky nedůvěřovaly a zůstávaly ve skrytu křoví. Po chvíli ale podlehly lákavým pamlskům od dětí. Nakonec se nechal pohladit i vůdce stáda - beran Ferda.
Na oběd do školy se všichni vraceli spokojeni a plni zážitků. Šimon Krkoška si pro spolužáky připravil v následujícím týdnu ještě soutěž v poznávání lesních stromů a plodů. Ty dodnes tvoří výstavku ve třídě a chystáme se soutěž zopakovat.

tř. uč. K. Forejtníková