fotogalerie - projekt 5.A

Život v poušti

V 5. ročníku se v rámci učiva přírodovědy probírají jednotlivé podnebné pásy, které se rozkládají na naší Zemi. Na území jednotlivých pásů vznikly vlivem různých srážek a teplot oblasti s odlišnými druhy rostlin a živočichů.
Společně jsme si ve třídě vyrobili mapu těchto oblastí. Na ni si žáci postupně připevnili obrázek živočicha, o kterém si připravili referát. Brzy se nám tak zaplnila celá velká nástěnka.
Polární pustinu jižního pólu jsme si přiblížili promítáním videa.

Velmi zajímavým územím jsou pouště, proto se tímto tématem zabývala naše třída během projektového dne školy. (Pracovali jsme obdobným postupem jako u předchozího projektu Slunce).
Vybrali jsme si oblast, ve které se živočichové i rostliny musely přizpůsobit přírodním podmínkám, aby zde vůbec mohly přežít. I tentokrát se žákům podařilo zjistit řadu nových, někdy i překvapivých informací. Abychom si téma řádně "užili" vyrobili jsme si pěkné plastické kaktusy. Některé dokonce i přes počáteční "pěstitelské potíže" rozkvetly. Písečné pouště jsme se na závěr pokusili ztvárnit pro nás novou technikou - kresbou uměleckými křídami. Sami žáci byli překvapeni, jak krásné velbloudy a písečné duny se jim podařilo nakreslit.

10. března 2006 7:43:43 10. března 2006 7:40:45
10. března 2006 7:39:53