fotogalerie - šesťáci v pravěku

Výstavku s pravěkými nástroji, chatrčemi a několika věstonickými venušemi jsme se rozhodli uspořádat proto, abychom se společně přenesli do dob hluboko před Kristem a zkusili si, jak bylo obtížné najít materiál a vyrobit z něho nástroj, který by sloužil k obživě nebo postavit chatrč, která by chránila před nepřízní počasí. Také jsme chtěli ukázat i ostatním, jak se tehdy žilo a jak jsme my šikovní a vynalézaví, jakou máme fantazii.

Děti čerpaly z obrázků z učebnice, z atlasu, ale i ze vzpomínek na exkurzi do brněnského Antroposu, kterou absolvovali s vyučujícími na prvním stupni.

Do tohoto projektu se zapojili všichni žáci šestých tříd a myslím si, že se to nám všem moc líbilo.

Mgr. Sylva Julínková