fotogalerie - Soláň 2006

V sobotu 14. ledna 2006 v 9 hodin ráno se na rozdíl od jiných sobot začali u školy shromažďovat žáci. Všichni z nich měli s sebou zavazadla a lyže. Chystali jsme se na zimní lyžařský kurz. Ten již tradičně probíhá v Beskydech, nedaleko nad Rožnovem pod Radhoštěm. Na sedle Soláň. Autobusy dorazily včas, naložili jsme potřebný materiál a rozloučili se se svými blízkými. Cesta proběhla dobře a bez problémů, i když stav silnic v tomto období byl pro řidiče náročný. Zhruba kolem druhé hodiny odpolední jsme vyložili v neuvěřitelném dopravním zmatku naše věci na sedle Soláň a začali ho přenášet do našeho areálu - chata Morávia.

Po úvodním ubytování jsme šli poprvé na svah, kde jsme se rozdělili do čtyř družstev. Polovina z nás již někdy lyžovala, druhá půle stála na lyžích většinou poprvé. Od neděle jsme pilně cvičili vše, co by měl dobrý lyžař zvládnout. O havárie nebyla nouze, protože náš strach nám svazoval nohy více, než jsme byli ochotni připustit. Druhou příčinou byla naše pýcha, která nás pasovala do role zkušených lyžařů, což nebylo v mnoha případech pravda. Naštěstí byly sněhové podmínky tak vynikající, že jsme padali do měkkých peřin (na sjezdovkách bylo přes 80 cm upraveného sněhu, jinak se výška sněhu pohybovala kolem jednoho metru!) S vyjímkou jediného pádu se nám nic nestalo.

Dny utíkaly velmi rychle. V osm hodin jsme chodili na snídani, potom jsme se učili lyžovat. Ve dvanáct hodin byl oběd a po ní do čtrnácté hodiny polední odpočinek. Ve 14 hodin jsme opět nedočkavě stáli na sněhu vstříc další příjemné činnosti. Končili jsme před 16. hodinou a do večeře měli čas jen na sebe. V 18 hodin jsme se tedy opět scházeli v naší restauraci, abychom povečeřeli a o hodinu později se sešli ve společenské místnosti, kde jsme vyslechli denní rozkaz, hodnocení uplynulého dne, výhled na další den a nakonec přednášku, která se tématicky vázala k našemu kurzu. Než jsme se nadáli bylo úterý, ve které jsme odpoledne relaxovali vycházkou do našeho blízkého okolí. Prošli jsme se k blízkým sjezdovkám kolem Čartáku, což je areál TJ Rožnov. Během cesty došlo k mnoha sněhovým bitvám. I naši učitelé dostali co proto! všichni skončili pod velkou vrstvou prašanu a po tuhém boji byli přemoženi.

Ve středu a ve čtvrtek jsme si mimo obvyklé sjezdové boty a lyže obuli také věci běžecké, abychom si zkusili i tuto disciplínu. Bylo to nádherné a většině z nás e to líbilo. Rozdíl je tu však zásadní - nevozíte se na vleku a musíte se pohybovat vlastním úsilím, což někdy bolí. Získané zkušenosti se nám však hodili při pátečních závodech. Ty byly dvoukolové. V prvním kole jsme jeli slalom a ve druhém několik kol na běžeckém stadionu. Časy se vyhodnocovaly jednak podle disciplín a kategorií a také v kombinaci. Večer jsme celý týden vyhodnotili, korunovali jsme naše šampióny ze sportovní oblasti i z oblastí dalších. Závěr posledního večera jsme prožili na diskotéce, kterou vedli DJ´S Radek a Pavel.

V následujících odkazech pod tímto sdělení si můžeš prohlédnout, jak jsme si užívali. Také zde najdeš ohlasy dalších účastníků - lyžařů  :-)    Počet fotografií ještě není konečný a někde budou ještě přidány další, jakmile je tvůrci přinesou a webmaster zpracuje.

Sobota 14.1. 2006 - příjezd Ohlasy účastníků
Neděle, pondělí 15. a 16.1. 2006 - dny výcviku