fotogalerie - paragraf 11/55

Známe a dodržujeme zákony ?

Na tuto otázku jsme se snažili najít odpověď v úterý 19. dubna 2005, kdy se na naší škole  na Salmově ulici v Blansku utkalo pět  družstev žáků z vyššího stupně o postup do oblastního finále projektu Paragraf 11/55, které se uskuteční v úterý 3. května 2005 ve velkém sále Okresního soudu v Blansku. Jak již název napovídá, soutěž byla o zákonech a jejich dodržování se zvláštním důrazem na zákon, který zvyšuje věkovou hranici pro prodej cigaret mladistvým z 16 na 18 let a je 11/55,tedy za pět minut dvanáct v jeho dodržování.

Znalosti, dovednosti, spolupráci v týmu, pohotovost, odhad a schopnost dvě minuty souvisle hovořit na dané téma hodnotila porota ve složení : paní učitelka Marie Hoferková za předmětovou komisi občanské výchovy jako předsedkyně, paní Blanka Kostková , ředitelka Domu dětí a mládeže v Blansku a žák IX.A třídy a člen školního parlamentu Petr Kopecký jako členové. Soutěž připravili učitelé občanské výchovy naší školy.

Po pěti kolech soutěže porota vyhlásila pořadí a paní ředitelka Anna Sládková předala soutěžícím diplomy a věcné ceny. Páté skončilo žluté družstvo žáků z 8.A – Karel Gütter, Martin Klügl, Filip Waldhans, Michaela Kopecká a Sabina Závišková. Získali celkem 23 bodů.Čtvrté místo obsadilo družstvo červených rovněž z 8.A se ziskem 52 bodů. Jeho členy byla samá děvčata - Aneta Bejčková, Lenka Kolářová, Eva Rychlíková, Michaela Slouková a Jitka Serbousková. O tři body více, tedy 55 bodů a třetí místo získalo družstvo oranžových z 8.C ve složení Karel Brychta, Pavel Hrazdira, Michal Pernica, Tomáš Popelka a Jan Tušla. Ziskem 96 bodů získalo pomyslnou druhou příčku družstvo v barvě zelené, které tvořili chlapci z 8.B Petr Horáček, Jakub Kostka, Lukáš Přibyl, Adam Šumpela a Jan Žirovnický. 103 bodů, vítězství a postup  do finále vybojovalo družstvo modrých z 8.B ve složení – Martin Holemý, Dan Kovář, Jiří Reisigl, Vojtěch Štěcha a Zuzana Hemmerová.

Svoje kamarády podporovali spolužáci v roli diváků. O zdařilý průběh soutěže se zasloužili také pomocníci z řad  žáků jiných ročníků.Všichni jsme tak strávili příjemné odpoledne, na kterém jsme se nejen pobavili, ale také jsme se dozvěděli mnoho užitečných informací   o dodržování zákonů.

Vítězné družstvo