Obnovení prezenční výuky pro žáky 1. a 2. ročníku
a přípravných tříd

Vážení rodiče,

na základě rozhodnutí vlády se od 18. 11. 2020 obnovuje prezenční výuka pro žáky prvních, druhých a přípravných tříd.

Výuka bude probíhat dle platného rozvrhu s výjimkou tělesné výchovy a zpěvu v hudební výchově.
Po celou dobu vyučování je pro žáky stanovena povinnost nošení roušek. Z uvedeného důvodu prosím vybavte své děti dostatečnou zásobou roušek a plastovým sáčkem na jejich uložení.

Třídní kolektivy zůstanou v původním složení a nebudou rozdělovány na menší skupiny.

Školní stravování bude probíhat v běžném režimu s dodržením veškerých platných hygienických opatření. Všichni žáci, kteří byli přihlášení k odběru obědů před uzavřením škol, budou přihlášeni ke stravování automaticky. Případné odhlášení lze řešit individuálně obvyklou formou (přes internet, telefonicky...)

Pro děti zaměstnanců krizové infrastruktury bude i nadále škola otevřena od 6 hodin.

Ranní družina pro žáky přípravných, prvních a druhých tříd bude zajištěna od 7 hodin. Tento čas bude platný po dobu péče o děti zaměstnanců krizové infrastruktury, kterou naše škola v regionu zabezpečuje. Ve stejném režimu bude ranní družina pracovat i na pobočce školy v Dolní Lhotě.

Provoz odpolední družiny bude probíhat v obvyklém čase do 16.30. Vzhledem k tomu, že stávající hygienická opatření neumožňují spojování jednotlivých tříd, budou žáci zůstávat během odpolední družiny ve stejných skupinách jako během výuky.

Věříme, že návrat dětí z prvních, druhých a přípravných tříd je prvním krokem k postupnému obnovení plošné prezenční výuky, na kterou se všichni těšíme.

Mgr. Josef Škvařil