O nás
Kontakty
Úřední deska
Dokumenty školy
Kalendář akcí
Aktuality
Výuka
Školní jídelna
Školní družina
Archiv
Salmovka
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17
ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT
Škola podporující zdraví. Žádost o přijetí - přestup na Salmovku
Aktivní škola.
TOPlist
 
Město Blansko
 
Městská knihovna Blansko
EduPage
 
Webmail
 
Školní poradenské pracoviště Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček

Adventní čas v 5. B

Advent je období  příprav na vánoční svátky, obdobím velkého těšení, obdobím rozjímání a radosti. A jak ubíhal adventní čas ve třídě 5. B?

Povídali jsme si o betlémském světle, o betlémech i o Betlémě, o vánočních tradicích a zvycích. Uřízli jsme si do vázy „barborky“, těšili se z příchodu Mikuláše s anděly a čerty, vyráběli jsme papírové vánoční hvězdy. Četli jsme si příběhy o Vánocích – humorné, pohádkové i detektivní. Recitovali jsme básničky se zimní a vánoční tématikou.

Jeden vánoční dárek, v podobě animované pohádky s postavami Asterixe a Obelixe, jsme si „rozbalili už ve čtvrtek. V pátek jsme pak prožili společně takový malý vánoční den. Při ovocném čaji a cukroví jsme si povídali o Vánocích, jak je prožíváme doma. Zazpívali jsme si se spolužáky, malými i velkými, koledy u vánočního stromu ve vestibulu školy. A u malého vánočního stromečku v naší třídě jsme rozbalili první vánoční dárky. Páteční den jsme zakončili procházkou spojenou s šifrovací hrou a různými dobrotami jsme ozdobili zvířátkům v lese vánoční stromeček.

 

Vlasta Plchová

Fotogalerie