Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Lyžařský kurz Olešnice očima dětí.

V únoru naše škola pořádala lyžařský kurz v Olešnici na Moravě. V Olešnici se mi moc líbilo, i když nám počasí skoro celý týden nepřálo. Všechny děti byly rozděleny do družstev podle toho, jak umí lyžovat. Já jsem byla v lyžařích Rybičkách a naše družstvo vedla paní učitelka Dana Rybářová. Každý den našim instruktorům pomáhali rodiče. Ráno jsme měli vždy rozcvičku. Učili jsme se správnou techniku lyžování. Nahoru na svah nás vždy vyvezla kotva. Dolů jsme zkoušeli jízdu bez hůlek nebo s hůlkami: třeba tác s pivem, letadlo, formuli, box, hladili jsme psa apod. Nejvíce se mi líbil lidský slalom. Zapojili se i rodiče. Poslední den pro nás paní učitelka nachystala trpasličí stezku. Nakonec všechny děti i rodiče dostali od našich instruktorů medaili na památku.

Klára Vlachová 4. A

Od 20. 2. do 23. 2. jsme se zúčastnili lyžařského kurzu a namísto učení jsme si jeli zalyžovat do Olešnice. Všichni se rozdělili do jednotlivých skupin podle jejich zdatnosti a každý tým si mohl dát jméno. Náš tým se jmenoval Kokonati (coconuts). Vymyslel to Šimon. V pondělí jsme se rozjezdili a ve čtvrtek už jsme jezdili po jedné lyži a po hranách. Lyžování mě hrozně bavilo. Počasí nebylo nejlepší, ale i tak se mi to móóóc líbilo. A těšíme se na příští rok.

Julie a Lucie Kratochvílovy 3. A

Na lyžařském výcviku se mi líbilo všechno. Nejvíc, když jsme mohli jezdit tréninkovou jízdu. Těším se na příští rok, až si to zopakuji.

Markéta Hvězdová 3. A

Na lyžování se mi moc líbilo. Bylo to super. Chtěl bych se tam přihlásit i příští rok. Dělali jsme různé cviky a měli jsme hodné trenéry.

Tomáš Sitar 3. A

Pěkně se mně lyžovalo. Příští rok tam chci zase.

Alex Opluštil 3. A

Na lyžáku jsem se měla výborně. Jmenovali jsme se Tygříci. Jezdili jsme na kotvě i na pomě.

Jolana Němcová 3. A

Na lyžařském kurzu jsem byl letos potřetí. Učili jsme se nové věci, třeba lyžování pozadu. Kurz se mi moc líbil, protože lyžování mám rád. Těším se na příští rok.

Adam Franchi 3. A

V Olešnici bylo krásně. Lyžování bylo super!  Sníh byl dobrý. Naučila jsem se spoustu nových věcí, které potom můžu rozdávat dál. Náš tým Coconuts měl za instruktory paní učitelku Danu Rybářovou, Radka Klimeše, Jiřího Sedláka a pana učitele Davida Tvardíka. Moc se mi v Olešnici líbilo. Škoda, že potom budu v 6. třídě, a že příští rok nepojedu.

Kateřina Kinclová 5. A

Dobré bylo, že jsme poznali jiný styl ježdění různých instruktorů, a že jsme měli trénovací jízdy. Škoda, že jsem si zohnul hůlku.

Vojtěch Vladík 5. A

Líbilo se mi, jaké jsme měli instruktory. Kdybych mohla jet příští rok, klidně bych jela znovu.

Linda Manoušková 5.A

Nejvíc se mi líbil čtvrtek. Bylo krásné počasí a krásné lyžování. Moc mě to baví.

Naučila jsem se lyžovat.Měl jsem tam kamarády. Líbilo se mi ježdění na vleku. Líbilo se mi, že mě učil můj táta.

Druháci

V únoru jsme se školou čtyři dny jezdili lyžovat do Olešnice. I když nám počasí moc nepřálo, docela dobře jsme si zalyžovali. Už se těším, že tam příští rok pojedeme znovu.

Jan Daněk 4. A

Moc jsme si to tam užili.

Zuzana Buchtová  4. A