Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Další baseballový úspěch.

Blanenský baseballový a softballový klub Olympia Blansko se ve dnech 23. – 25. června 2017 zúčastnil 1. ročníku největšího baseballového turnaje dětí do 8 let v Evropě, FirstCupu 2017.

Turnaj se uskutečnil v areálu brněnských Hrochů Brno a účastnilo se ho celkem 16 týmů, které se kvalifikovaly v oblastních Stříbrných Pohárech.

Naše děti do 8 let předvedly naprosto fantastické výkony, kdy se jim od počátku turnaje dařilo více než dobře. Na pálce i v poli nejen, že předvedly vynikající výkony, ale k vidění byly také zákroky hodné opravdového „dospěláckého“ baseballu, včetně grandslamu a několika homerunů a také naprosto vynikajících zákroků v obraně, kdy se několikrát v důležitých momentech zápasu podařilo zahrát double play (vyautování dvou běžců) či dokonce trojaut, který se podaří zcela výjimečně, možná jednou za celou baseballovou kariéru.

Děti z Olympie Blansko prošly celým turnajem bez porážky a dostaly se do velkolepého finále s Draky Brno. Na ty už sice naše síly nestačily, ale přesto děti zaznamenaly naprosto fenomenální úspěch. Na historicky prvním ročníku FirstCupu vybojovaly zaslouženě nádherné 2. místo, kdy za sebou nechaly další top týmy jako Hrochy Brno či Nuclears Třebíč, či vynikající pražské celky jako jsou Eagles Praha, či Tempo Titans.

Turnaje se zúčastnili žáci ZŠ Salmova:

David Sitar, Petr Pavliš, Sebastian Hudec, Lukáš Hanák, Ríša Nezval a Martin Fajmon

Trenéři: Michal Kohoutek, Marek Novotný

S pozdravem a přáním hezkého dne
Za klub Olympia Blansko
Mgr. Radka Sitarová