Klub nadaných dětí
Kalendář.
Telefonní seznam.

Beseda se seniory.

Ve čtvrtek 24.11.2016 jsme měli besedu o seniorech.

O přestávce přišel pán a prohlížel si naše "výtvory", nikdo se nemohl udržet a začala legrace - všichni se smáli. Jak zazvonilo, tak jsme si dali židličky do kruhu a začala beseda. Ze začátku každý vykládal svoje pocity ze starých lidí - třeba co jim vadí a co se jim naopak na nich líbí. Jak jsme domluvili, tak se začalo rozebírat, jestli ty pocity jsou oprávněné nebo ne. Na konci jsme rozebírali 3 skupiny seniorů - cizí, vlastní a bydlící v domově důchodců. Líbilo se mi, že to bylo chvílemi až legračně pojaté.

Nela Procházková, 5.A

Beseda se mi líbila. Byla o tom, jak bychom se měli chovat k seniorům a nemyslet pouze na sebe a svoje výhody. Když máme nějakého starého člověka kolem sebe, tak bychom ho měli mít rádi. Když máme nějakého seniora z rodiny v domově důchodců, tak bychom za ním měli jezdit, aby mu nebylo smutno.

Julie Matušková, 5.A

Moc se mi beseda líbila. Přišel k nám pán, který nám pověděl o typech seniorů a vysvětlil nám, jak se k nim máme chovat. Povyprávěl  nám také nějaké příběhy ze svého života. Byl mi sympatický a dokonce znal i mého dědečka. Pán nás neučil jen o tom, jak se k seniorům chovat, ale také byl vtipný a zábavný. Dokonce ho zaujala i naše třída.

Vít Zemánek, 5.A

Beseda se seniory se mi líbila. Pán mě naučil, jak se chovat ke starším lidem. Byl velmi milý, hodný a srandovní. Jednou budu taky starý a nesmím se starým lidem posmívat. Párkrát jsem seniorům pomohl, ale nesmím také zapomenout na to, že někteří pomohli také mně. Když mě někdo požádá, abych mu pomohl, rád mu pomůžu.

Vít Klimeš, 5.A